23 | 01 | 2020
Dzanet v Hodoňovicích a další novinky
Napsal uživatel Miroslav Supalek   
Úterý, 30 Srpen 2011 17:25

Po velmi hektickém měsíci srpnu jsem si konečně našel trochu času k napsání článku o našich úspěších a vylepšeních v naší síťi.

Tak tedy po dlouhém plánování a několika problémech se spojem z Frýdku jsme konečně vytvořili přípojný bod v Hodoňovicích na Kamenci, konkrétně na domě pana Němce č.p. 97. Vysílač má samostatnou konektivitu z Frýdku o aktuální rychlosti 10Mbit oběma směry. Vysílá v pásmu 2,4GHZ s SSID: DzaNet_Nemec_1 na kanále 1 a v pásmu 5GHz s SSID: DzaNet_Nemec_5G_1 na kanále 116. Již v prvních dnech se připojovali první klienti a vše funguje tak jak má. Doufáme, že další budou rychle přibývat a pomáhat tím rozšiřovat Dzanet síť.

 

Po dlouhé době vznikl delší výpadek jak jeden den na vysílači na Bučníku (DzaNet_Mensik). Stalo se to dne 24.8.2011 okolo 13:00 a první klient oznamující výpadek volal až druhý den dopoledne. Výpadek zapříčiňil spadlý spoj k vysílači. Vše se rozjelo 25.8. okolo 17:00.

Pro zkvalitnění našich skužeb byla na administračním serveru nainstalována tzv. GSM brána, která správcům oznamuje výpadky pomocí SMS zpráv na hlavních vysílačích v celé Dzanet síti, nikoli na klientských stanicích.

Za Dzanet tým Miroslav Šupálek

Komentáře (2)Add Comment
0
...
napsal Jaroslav Zámečník, Hodoňovice 154, listopad 27, 2012
Měl bych zájem, od p. Němce bydlím vzduchem do 100m, Váš internet mají i Šimíkovi.... Smlouva s Coprosysem mi končí ke 31.1.2013. Uděláte mi nabídku? Internet používám denně, pracuji vlastně pomocí jeho služeb. JZ
Miroslav Supalek
...
napsal Miroslav Supalek, prosinec 02, 2012
Zdravim,
urcite vtom nebude problem. Poslete mi email a domluvime se primo. Tady pres diskuzi to nebudeme resit.

Supalek

Napiš komentář
menší | větší

busy
 
Odkazy
Aktuální teplota
Janovice Živě
Anketa
Jaký prohlížeč používáte k brouzdání po INTERNETU?
 
Je připojeno
Právě připojeni - hostů: 7 
TOPlist